Menu

Najpiękniejsze plaże

Plaże które warto zobaczyć na własne oczy!

Zachwycające europejskie plaże

soomi

Na starym kontynencie zachwycających plaż nie brakuje. Dobrze, że są one rozsiane po różnych krajach, podróżując mamy szansę zobaczyć je wszystkie. Jedne są bardziej dzikie, inne mają w otoczeniu pełną infrastrukturę. Wymieniamy tylko kilka, ale wiadomo że praktycznie w każdym państwie z dostępem do morza, jest jakaś plaża warta odwiedzenia. Ba - niektóre kraje wprost słynną ze swoich plaż i błękitnej wody - patrz chorwackie plaże - https://lasti.pl/chorwacja-plaze/. No ale wszystkich się nie da wymienić.

La Concha Beach - w Hiszpanii. Plaża zgodnie z nazwą jest w kształcie muszli. Zaplecze i infrastruktura są tu na wyciągnięcie ręki. Pośrodku znajduje się perełka - wyspa św Klary na którą można dotrzeć wpław.

sansebastian2700415_960_720

Falesia Beach w Portugalii. Bardzo długa plaża - 8km, ze stromymi klifami i łagodnym wejściem do morza. Jest bar, gdzie można kupić napoje. Polecana szczególnie fanom plażowania i ciemnej opalenizny.

praiadafalesia2551953_960_720

Elafonissi na Krecie. Od zawcze walczy z drugą grecką plażą - Balos, o miano tej najpiękniejszej. Plaża jest rozległa, z różowym odcieniem piasku. Idealnie nadaje się na spacery (uwaga odpływy i przypływy) oraz do snurkowania. Warto spakować sprzęt - maskę z fajką.

crete2735663_960_7201

Fig Tree Bay na Cyprze. Malownicza plaża z cudownymi widokami. Jak nazwa wskazuje obsadzona drzewami figowymi. Jednak nie poszaleli z ich ilością, więc lasu bym się nie spodziewała ;) Wokoło hotele, sklepy, restauracje i cała hotelowa infrastruktura.

cyprus1231869_960_720

 

© Najpiękniejsze plaże
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci